Čínske automobilky sa už nesnažia preraziť iba nízkou cenou. Nové modely čoraz viac ukazujú, že vedia ponúknuť moderný dizajn, bohatú výbavu aj technológie, ktoré boli ešte nedávno výsadou drahších áut. Jedným z takýchto modelov je aj JAC E30X, kompaktný elektrický hatchback, ktorý prichádza na slovenský trh ako mestský elektromobil s výrazným dizajnom a prekvapivo bohatou výbavou.
Na prvý pohľad ide o auto, ktoré cieli najmä na mestských vodičov a mladšie publikum. Kombinuje retro-moderný vzhľad, jednoduché elektrické jazdenie a výbavu, ktorú v tejto cenovej kategórii bežne nevidno. Zároveň však ukazuje, kam sa posunuli čínske elektromobily za posledné roky.
Viac info o E30X Flagship| Prevádzková hmotnosť | 1425 kg |
| Dĺžka celková | 4025 mm |
| Šírka celková | 1770 mm |
| Výška celková | 1560 mm |
| Dĺžka rázvor | 2620 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 310 litrov |
| Euro NCAP |
|