XPENG P7+ patrí medzi tie elektromobily, ktoré sa nesnažia zaujať extravagantným vzhľadom za každú cenu. Namiesto toho stavia na kombinácii dlhého dojazdu, bohatej výbavy, moderných technológií a priestoru, ktorý sa približuje väčším manažérskym modelom. Čínska značka zároveň cieli na zákazníkov, ktorí hľadajú alternatívu k Tesle Model 3 či Modelu S, no zároveň chcú viac komfortu a tradičnejší pocit z interiéru.
Model P7+ prichádza vo viacerých verziách vrátane zadokolky aj výkonnej štvorkolky. Už základ ponúka výbavu, ktorú konkurencia často skrýva v príplatkoch, pričom vrcholná verzia AWD Performance zrýchli na stovku za 4,3 sekundy a stále si zachováva dojazd okolo 500 kilometrov podľa WLTP.
Viac info o RWD Long Range Xpeng P7+ Long Range 230 kW (313 k) 74,9 kWh| Prevádzková hmotnosť | 2074 kg |
| Dĺžka celková | 5071 mm |
| Šírka celková | 1937 mm |
| Výška celková | 1512 mm |
| Dĺžka rázvor | 3000 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 573 litrov |
| Euro NCAP |
|
14.05.2026