Škoda rozširuje svoju elektrickú ponuku o nový model Epiq, ktorý sa stáva najdostupnejším elektromobilom značky. Kompaktné SUV s dĺžkou len niečo cez 4,1 metra cieli na vodičov, ktorí chcú praktické mestské auto bez zbytočných kompromisov v priestore či technológiách. Novinka zároveň prináša viacero technických riešení, ktoré sa doteraz objavovali najmä vo väčších a drahších elektromobiloch.
Epiq je zároveň prvým sériovým modelom Škoda, ktorý kompletne preberá nový dizajnový jazyk Modern Solid. Ten sa nesnaží pôsobiť agresívne ani extravagantne, ale stavia na čistých líniách, jednoduchej grafike a funkčnosti. Práve v tomto smere pôsobí Epiq odlišne od súčasných elektrických crossoverov, ktoré často tlačia na futuristický vzhľad za každú cenu.
Viac info o Škoda Epiq| Prevádzková hmotnosť | 1542 kg |
| Dĺžka celková | 4171 mm |
| Šírka celková | 1798 mm |
| Výška celková | 1620 mm |
| Dĺžka rázvor | 2601 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 475 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 1344 litrov |
| Euro NCAP | |
19.05.2026