Plug-in hybridná verzia Triedy S spája klasický komfort vlajkovej lode značky s možnosťou každodennej jazdy čisto na elektrinu. V prípade krátkej karosérie ide o riešenie pre zákazníkov, ktorí chcú reprezentatívny sedan, no zároveň využívať výhody elektrického pohonu bez obmedzení plne elektrického auta.
S Sedan PHEV nie je kompromisom, ale technologicky prepracovanou alternatívou ku klasickým spaľovacím verziám.
Viac info o Mercedes-Benz S sedan PHEV| Prevádzková hmotnosť | 2520 kg |
| Dĺžka celková | 5194 mm |
| Šírka celková | 1986 mm |
| Výška celková | 1503 mm |
| Dĺžka rázvor | 3106 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 345 litrov |
| Euro NCAP | |
03.03.2026