Plug-in hybridné verzie Mercedes-Benz GLE patria medzi tie, ktoré majú jasný praktický význam. Nejde len o zníženie emisií na papieri, ale o reálne použiteľný pohon, ktorý dokáže pokryť každodenné jazdy čisto na elektrinu a zároveň si zachovať charakter veľkého komfortného SUV na dlhé trasy. V ponuke sú dve verzie – dieselová a benzínová – pričom obe využívajú rovnaký technický základ.
Najväčšími výhodami sú elektrický dojazd okolo 100 km, vysoký systémový výkon a možnosť rýchleho nabíjania aj cez DC. Naopak, kompromisom ostáva vyššia hmotnosť a menší batožinový priestor oproti klasickým verziám.
Viac info o Mercedes-Benz GLE PHEV| Prevádzková hmotnosť | 2695 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 2700 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Dĺžka celková | 4924 mm |
| Šírka celková | 2010 mm |
| Výška celková | 1795 mm |
| Dĺžka rázvor | 2995 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 490 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 1915 litrov |
| Euro NCAP | |
17.02.2026