Verzia kupé modelu Mercedes-AMG GLE cieli na zákazníkov, ktorí nechcú len veľké SUV, ale aj výraznejší štýl a športovejší charakter. Oproti klasickému GLE pôsobí dynamickejšie, no prináša aj určité kompromisy v praktickosti.
Najväčším lákadlom ostáva kombinácia výkonných motorov AMG, prémiového interiéru a agresívnejšieho dizajnu, pričom v ponuke nechýba ani plug-in hybridná verzia. Práve tá robí z GLE Coupé zaujímavý mix výkonu a každodennej použiteľnosti.
Viac info o GLE AMG kupé 53 AMG Hybrid 4MATIC+| Prevádzková hmotnosť | 2450 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 3500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Dĺžka celková | 4941 mm |
| Šírka celková | 2018 mm |
| Výška celková | 1716 mm |
| Dĺžka rázvor | 2935 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 655 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 1790 litrov |
| Euro NCAP |
|
17.02.2025