Mercedes-AMG C 63 S E PERFORMANCE kombi je jedno z tých áut, ktoré spájajú dva svety, ktoré si bežne odporujú. Na jednej strane ponúka praktickú karosériu kombi, pohon všetkých kolies a každodennú použiteľnosť, na druhej strane stojí technika zameraná na maximálny výkon, veľmi zložitý hybridný systém a dynamika na úrovni skutočných športových áut.
Najväčším lákadlom je systémový výkon 500 kW (680 koní) a 1020 Nm, no zároveň ide o model, ktorý sa úplne odkláňa od tradičného receptu starších C 63 s veľkoobjemovým motorom. Namiesto toho prichádza preplňovaný štvorvalec 2.0 doplnený elektromotorom na zadnej náprave.
Viac info o Mercedes-Benz C kombi AMG| Prevádzková hmotnosť | 1960 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1800 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Dĺžka celková | 4791 mm |
| Šírka celková | 1824 mm |
| Výška celková | 1466 mm |
| Dĺžka rázvor | 2865 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 490 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 1510 litrov |
| Euro NCAP | |
10.03.2026