CUPRA modernizovala svoj prvý elektromobil a nová Born ide výrazne ďalej než len cez kozmetické úpravy. Facelift prináša ostrejší dizajn, úplne prepracovaný interiér, nové technológie a výkonnejšiu verziu VZ s výkonom 326 koní. Zároveň sa značka snažila odstrániť viacero detailov, ktoré boli kritizované pri pôvodnom modeli – najmä ergonómiu ovládania či menší digitálny prístrojový panel.
Nová CUPRA Born si pritom zachováva charakter športovo ladeného elektrického hatchbacku, ktorý cieli skôr na vodiča než na maximálnu rodinnú praktickosť. Po facelifte však pôsobí dospelejšie, kvalitnejšie a technologicky výrazne modernejšie.
Viac info o Cupra Born| Prevádzková hmotnosť | 1842 kg |
| Dĺžka celková | 4322 mm |
| Šírka celková | 1809 mm |
| Výška celková | 1540 mm |
| Dĺžka rázvor | 2771 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 385 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 1267 litrov |
| Euro NCAP | |
19.05.2026