BYD pokračuje v rozširovaní ponuky na slovenskom trhu a model Sealion 5 DM-i patrí medzi autá, ktoré môžu osloviť bežných vodičov viac než čisto elektrické modely. Ide o rodinné SUV s plug-in hybridným pohonom, ktoré kombinuje elektrický jazdný prejav s benzínovým motorom a celkovým dojazdom cez 1000 kilometrov.
Najväčším lákadlom je pomer ceny, priestoru a výbavy. Sealion 5 DM-i ponúka bohatú výbavu už v základe, slušný elektrický dojazd a praktickú karosériu SUV. Slabšou stránkou môže byť pomalšie AC nabíjanie výkonom 3,3 kW a fakt, že bez pravidelného nabíjania sa výhoda plug-in hybridu výrazne znižuje.
Viac info o Sealion 5 DM-i Comfort| Prevádzková hmotnosť | 1799 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Dĺžka celková | 4738 mm |
| Šírka celková | 1860 mm |
| Výška celková | 1710 mm |
| Dĺžka rázvor | 2710 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 463 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 1410 litrov |
| Euro NCAP |
|