BMW XM je auto, ktoré nevzniklo preto, aby zapadlo do radu. Je to veľké, ťažké a okázalé SUV, ktoré si ide vlastnou cestou a už na prvý pohľad dáva najavo, že prioritou nie je nenápadný luxus, ale kombinácia výkonu, techniky a výrazného charakteru. Zároveň ide o špecifický model aj tým, že v ponuke ostali už len dve verzie – XM 50e a XM Label.
BMW XM preto netreba vnímať ako klasické rodinné SUV ani ako bežný plug-in hybrid. Je to model, ktorý cieli na zákazníka, pre ktorého je dôležitý imidž, sila, technická výnimočnosť a pocit exkluzivity, pričom elektrická časť pohonu tu neplní len formálnu úlohu do tabuľky, ale reálne mení charakter auta.
Viac info o XM XM Label| Prevádzková hmotnosť | 2860 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Dĺžka celková | 5110 mm |
| Šírka celková | 2005 mm |
| Výška celková | 1755 mm |
| Dĺžka rázvor | 3105 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 527 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 1820 litrov |
| Euro NCAP |
|
01.04.2026