Nová generácia BMW radu 1 prichádza ako technicky prepracovaný model, ktorý si zachováva dôraz na jazdu. Oproti predchodcovi prináša modernejší interiér, efektívnejšie motory a citeľne lepší podvozok. Silnou stránkou je jazdný prejav a technika, slabšou tradične priestor vzadu a fakt, že plný potenciál ukáže až najvýkonnejšia verzia.
Viac info o BMW rad 1| Prevádzková hmotnosť | 1575 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Dĺžka celková | 4361 mm |
| Šírka celková | 1800 mm |
| Výška celková | 1459 mm |
| Dĺžka rázvor | 2670 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 300 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 1135 litrov |
| Euro NCAP | |
| Palivo | Benzín |
| Počet valcov | 3 |
| Zdvihový objem | 1499 cm |
| Výkon | 90 kw |
| Pohon kolies | Predný pohon |
| Prevodovka | Automatická |
| Počet prevodových stupňov | 7 |
| Max rýchlosť (km/h) | 210 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 9.8 s |
| Spotreba kombinovaná (min.) | 5,9 l /100km |
| Spotreba kombinovaná (max.) | 5,9 l /100km |
| Objem palivovej nádrže | 49 litrov |
| Emisie CO2 (WLTP) | 135 g/km |
| Cena od | 30 620 € |
| Registračný poplatok | 33 € |
| Palivo | Benzín |
| Počet valcov | 3 |
| Zdvihový objem | 1499 cm |
| Výkon | 125 kw |
| Pohon kolies | Predný pohon |
| Prevodovka | Automatická |
| Počet prevodových stupňov | 7 |
| Max rýchlosť (km/h) | 226 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 7.8 s |
| Spotreba kombinovaná (min.) | 5,3 l /100km |
| Spotreba kombinovaná (max.) | 5,3 l /100km |
| Objem palivovej nádrže | 49 litrov |
| Emisie CO2 (WLTP) | 121 g/km |
| Cena od | 36 020 € |
| Registračný poplatok | 80 € |
| Palivo | Benzín |
| Počet valcov | 4 |
| Zdvihový objem | 1998 cm |
| Výkon | 160 kw |
| Pohon kolies | 4x4 |
| Prevodovka | Automatická |
| Počet prevodových stupňov | 7 |
| Max rýchlosť (km/h) | 240 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 7 s |
| Spotreba kombinovaná (min.) | 5,9 l /100km |
| Spotreba kombinovaná (max.) | 5,9 l /100km |
| Objem palivovej nádrže | 49 litrov |
| Emisie CO2 (WLTP) | 134 g/km |
| Cena od | 41 720 € |
| Registračný poplatok | 280 € |
| Palivo | Benzín |
| Počet valcov | 4 |
| Zdvihový objem | 1998 cm |
| Výkon | 221 kw |
| Pohon kolies | 4x4 |
| Prevodovka | Automatická |
| Počet prevodových stupňov | 7 |
| Max rýchlosť (km/h) | 250 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 4.9 s |
| Spotreba kombinovaná (min.) | 7,6 l /100km |
| Spotreba kombinovaná (max.) | 7,6 l /100km |
| Objem palivovej nádrže | 49 litrov |
| Emisie CO2 (WLTP) | 173 g/km |
| Cena od | 54 470 € |
| Registračný poplatok | 400 € |
| Palivo | Nafta |
| Počet valcov | 4 |
| Zdvihový objem | 1995 cm |
| Výkon | 110 kw |
| Pohon kolies | Predný pohon |
| Prevodovka | Automatická |
| Počet prevodových stupňov | 7 |
| Max rýchlosť (km/h) | 222 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 8.3 s |
| Spotreba kombinovaná (min.) | 4,6 l /100km |
| Spotreba kombinovaná (max.) | 4,6 l /100km |
| Objem palivovej nádrže | 49 litrov |
| Emisie CO2 (WLTP) | 122 g/km |
| Cena od | 37 070 € |
| Registračný poplatok | 48 € |
| Palivo | Nafta |
| Počet valcov | 4 |
| Zdvihový objem | 1995 cm |
| Výkon | 120 kw |
| Pohon kolies | Predný pohon |
| Prevodovka | Automatická |
| Počet prevodových stupňov | 7 |
| Max rýchlosť (km/h) | 222 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 7.9 s |
| Spotreba kombinovaná (min.) | 4,3 l /100km |
| Spotreba kombinovaná (max.) | 4,3 l /100km |
| Objem palivovej nádrže | 49 litrov |
| Emisie CO2 (WLTP) | 117 g/km |
| Cena od | 39 620 € |
| Registračný poplatok | 80 € |