Audi A5 e-hybrid predstavuje plug-in hybridnú verziu novej generácie modelu A5. Kombinuje benzínový štvorvalec s elektromotorom a ponúka vysoký systémový výkon spolu s možnosťou jazdiť krátke trasy čisto na elektrinu. Ide o alternatívu pre vodičov, ktorí chcú dynamiku športového sedanu, ale zároveň nižšiu spotrebu v každodennej prevádzke.
Model je dostupný vo viacerých výkonových verziách a využíva pohon všetkých kolies quattro. V praxi tak spája športové jazdné vlastnosti, komfort na dlhých trasách a možnosť tichej elektrickej jazdy v meste.
Viac info o A5 Limuzína PHEV Quattro 220 kW| Prevádzková hmotnosť | 2222 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1900 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Dĺžka celková | 4829 mm |
| Šírka celková | 1860 mm |
| Výška celková | 1444 mm |
| Dĺžka rázvor | 2892 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 331 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 1175 litrov |
| Euro NCAP |
|
04.03.2026