Mercedes-Benz GLE kupé je alternatívou ku klasickému GLE pre tých, ktorí nechcú len praktické SUV, ale aj výraznejší dizajn a športovejší charakter. Technicky ide o rovnaké auto, no vďaka upravenej karosérii a štandardnej AMG Line pôsobí dynamickejšie a emotívnejšie.
Na jednej strane ponúka rovnaký komfort, technológie a schopnosti ako klasické GLE, na druhej strane si vyžaduje kompromisy v priestore a praktickosti. Je to auto, ktoré dáva väčší dôraz na štýl než na maximálnu využiteľnosť.
Viac info o Mercedes-Benz GLE kupé| Prevádzková hmotnosť | 2490 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 2700 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Dĺžka celková | 4941 mm |
| Šírka celková | 2018 mm |
| Výška celková | 1716 mm |
| Dĺžka rázvor | 2935 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 655 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 1790 litrov |
| Euro NCAP | |
17.02.2026