Modernizovaný Mercedes-AMG GLE v klasickej SUV karosérii prichádza vo viacerých výrazne odlišných verziách. Zákazník si môže vybrať medzi radovým šesťvalcom s mild-hybridnou technikou, plug-in hybridom aj vrcholným osemvalcom, pričom každá verzia cieli na trochu iný typ vodiča.
Najväčšou zmenou nie je len upravený dizajn, ale aj širšia elektrifikácia a bohatšia sériová výbava. GLE AMG tak dnes nepôsobí len ako veľké výkonné SUV, ale aj ako model, ktorý sa snaží lepšie pokryť každodenné jazdenie, dlhé trasy aj športovejší charakter.
Viac info o 53 AMG Hybrid 4MATIC+ Mercedes-Benz GLE 53 AMG Hybrid 4MATIC+ 400 kW (544 k) 9AT| Prevádzková hmotnosť | 2450 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 3500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Dĺžka celková | 4937 mm |
| Šírka celková | 2018 mm |
| Výška celková | 1782 mm |
| Dĺžka rázvor | 2995 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 7 |
| Počet samostatných sedadiel | 6 |
| Objem batožinového priestoru | 630 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 2055 litrov |
| Euro NCAP |
|
17.02.2026