Land Rover Defender 130 je najväčšia verzia moderného Defendera. Oproti modelu 110 ponúka výrazne dlhšiu karosériu a plnohodnotný tretí rad sedadiel, vďaka čomu dokáže odviezť až osem pasažierov. Zachováva pritom robustnú konštrukciu, pohon všetkých kolies a terénne schopnosti, ktoré sú pre Defender typické.
Model 130 je určený najmä pre vodičov, ktorí potrebujú veľké rodinné SUV s vysokou kapacitou pre posádku a batožinu, no zároveň chcú zachovať schopnosti skutočného off-roadu.
Viac info o X-Dynamic SE Land Rover Defender D350 257 kW (350 k) 4x4 8AT| Prevádzková hmotnosť | 2666 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 3000 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Dĺžka celková | 5358 mm |
| Šírka celková | 2008 mm |
| Výška celková | 1970 mm |
| Dĺžka rázvor | 3022 mm |
| Svetlá výška podvozku | 219 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 8 |
| Počet samostatných sedadiel | 6 |
| Objem batožinového priestoru | 1094 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 2078 litrov |
| Euro NCAP |
|
09.03.2026