Kia EV6 GT predstavuje vrchol ponuky elektrického modelu EV6 a zároveň najvýkonnejší sériový model značky.Kombinuje výkon typický pre športové autá s praktickou karosériou crossoveru a modernou elektrickou technológiou. Výsledkom je elektromobil, ktorý dokáže ponúknuť veľmi rýchlu akceleráciu, dlhý dojazd aj každodennú použiteľnosť.
Na jednej strane ide o mimoriadne rýchle auto, na druhej si však zachováva komfort, technológie a praktické vlastnosti bežného rodinného vozidla. Práve táto kombinácia robí z EV6 GT jeden z najzaujímavejších športových elektromobilov svojej triedy.
Viac info o EV6 GT GT| Prevádzková hmotnosť | 2220 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1800 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Dĺžka celková | 4695 mm |
| Šírka celková | 1890 mm |
| Výška celková | 1545 mm |
| Dĺžka rázvor | 2900 mm |
| Svetlá výška podvozku | 155 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 480 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 1250 litrov |
| Euro NCAP |
|