BMW M3 Sedan ostáva jedným z posledných áut, ktoré stavajú všetko na mechanickom zážitku z jazdy. Facelift prináša viac výkonu, jemné technické úpravy a modernejší interiér, no základ ostáva nezmenený – radový šesťvalec, zadokolkový charakter a precízne naladený podvozok.
Silnou stránkou je extrémna variabilita – od manuálnej zadokolky až po brutálne efektívne xDrive. Slabinou ostáva, že ide o auto, ktoré si vyžaduje skúseného vodiča a neodpúšťa chyby.
Viac info o M3 BMW M3 353 kW (480 k) 6M| Prevádzková hmotnosť | 1855 kg |
| Dĺžka celková | 4794 mm |
| Šírka celková | 1903 mm |
| Výška celková | 1433 mm |
| Dĺžka rázvor | 2857 mm |
| Počet dverí | 4 |
| Počet miest | 5 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 480 litrov |
| Euro NCAP |
|
30.03.2026