Land Rover Defender 90 predstavuje najkratšiu a zároveň najikonickejšiu verziu moderného Defendera. Kombinuje kompaktné rozmery, robustnú konštrukciu a veľmi schopný pohon všetkých kolies. Vďaka tomu patrí medzi najlepšie terénne vozidlá na trhu.
Aj napriek krátkej karosérii ide o plnohodnotné SUV s modernými technológiami, kvalitným interiérom a širokou ponukou motorov. Defender 90 tak dokáže fungovať ako každodenné auto, no zároveň zvládne náročný terén, ťažný príves alebo expedície mimo civilizácie.
Viac info o X-Dynamic SE Land Rover Defender D350 257 kW (350 k) 4x4 8AT| Prevádzková hmotnosť | 2283 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 3500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Dĺžka celková | 4323 mm |
| Šírka celková | 2008 mm |
| Výška celková | 1969 mm |
| Dĺžka rázvor | 2587 mm |
| Svetlá výška podvozku | 225 mm |
| Počet dverí | 2 |
| Počet miest | 6 |
| Počet samostatných sedadiel | 4 |
| Objem batožinového priestoru | 297 litrov |
| Objem batožinového priestoru Max | 1263 litrov |
| Euro NCAP |
|
09.03.2026